Strona główna Dom Antyki – czy warto dekorować nimi mieszkanie?

Antyki – czy warto dekorować nimi mieszkanie?

204
PODZIEL SIĘ

Mimo że nowoczesne trendy w sztuce aranżacji wnętrz znajdują szerokie grono odbiorców, to w dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się antyki. Stare meble, częstokrotnie nabywane za niewielką cenę, poddane renowacji świetnie sprawują się w różnych pomieszczeniach. Czy warto zatem dekorować antykami swoją najbliższą przestrzeń?

W czasie, kiedy w sztuce aranżacji wnętrz dominują nowoczesne style, możemy jeszcze znaleźć pomieszczenia zaaranżowane w dawnym stylu, wypełnione antykami. Czy warto w dzisiejszych czasach, kiedy zewsząd jesteśmy atakowani stylem minimalistycznym oraz jego pochodnymi, dekorować czy aranżować przestrzeń antykami?

Starocie

Dla wielu osób starsze meble, pochodzace na przykład z głębokiego PRL-u czy nawet czasów wojennych, są po prostu starociami, które nie wpisują się w konwencje dzisiejszych stylów w aranżacji wnętrz. Warto jednak wziąć pod uwagę, że istnieje wielu miłośników starych mebli, którzy zajmują się nie tylko dekorowaniem wnętrz w takim właśnie stylu, ale również renowacją starych mebli.

Dzięki takiej renowacji nawet stare i zniszczone meble mogą otrzymać drugie życie. Nierzadko dzięki temu możemy zaaranżować swoją przestrzeń w odpowiedni sposób – dzięki antykom estetyka pomieszczenia może być naprawdę wyjątkowa. Nie da się ukryć, że wynajdowanie starych mebli, które bardzo często oddawane są za symboliczną opłatę lub po prostu za darmo, może być niezwykle wartościowe.

Radius Centrum – sprawdź ofertę mebli do takich pomieszczeń jak łazienka, kuchnia czy jadalnia

radius centrum

Oprócz oczywiście ogłoszeń internetowych warto chodzić na giełdy antyków. Mimo że w zdecydowanej większości oferowane są tam drobiazgi, to raz na jakiś czas możemy trafić na jakąś perełkę – na przykład kanapę czy stół, który po renowacji może świetnie wyglądać i funkcjonować nam przez dłuższy czas. Nie da się ukryć, że aranżacje wnętrz, w których główną rolę grają antyki, jest w dzisiejszych czasach wyjątkowe. Dzięki temu możemy uzyskać unikalną przestrzeń, w której wszystko bez wątpienia będzie się ze sobą harmonizować.

Czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto dekorować mieszkanie antykami, jest bez wątpienia pozytywne. Oczywiście nie każdy będzie uważał, że tego rodzaju styl dekoracyjny czy aranżacyjny będzie dla niego odpowiedni – zdecydowana większość woli jednak style współczesne. Dla wielu osób oprócz posiadania mebli, liczy się również odpowiednia atmosfera. Często nazywa się to po duszą czy atmosferą pomieszczenia czy po prostu duszą danych mebli.

Nie da się więc ukryć, że antyki znajdują jeszcze bardzo duże grono odbiorców czy wielbicieli. Należy jednak zauważyć, że mimo iż możemy nabyć stare meble na różnego rodzaju targach i giełdach za niewielką cenę (a później przeprowadzić ich renowację), to wydaje się, że co jakiś czas wartość antyków będzie rosła wraz z upływem czasu. Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie jeśli należymy do grona miłośników antyków. Podsumowując, wystrój wnętrza za pomocą antyków jest niezwykle wartościowy, ponieważ daje nam unikalną przestrzeń – głównie za sprawą mebli poddanych renowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here