Strona główna Rozrywka Czym cechuje się udana zabawa?

Czym cechuje się udana zabawa?

Rozrywka jest częścią składową kultury, a cywilizacja to zaakceptowany w społeczeństwie specyficzny sposób postępowania, rozumowania i odczuwania. Stanowi drogę żywotną narodu. W związku z tym cywilizacja społeczeństwa jest kopią jego norm moralnych. Prawdopodobnie żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak nadzwyczaj w obecnym stuleciu ani nie zyskał takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino i telewizja.

Co poniektórzy uważają, że filmy to samo życie. Bowiem jednakże gwiazdy filmu są równocześnie nowoczesnymi bohaterami ludowymi, więc filmy są w stanie przydawać tej oryginalnej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Zabawa może oddziaływać na ludzi korzystnie albo szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była niewrogą imprezą rodzinną, obecnie jest tylko dla dorosłych. Niektórzy usprawiedliwiają tę uderzającą zmianę, mówiąc, że chodzi najzwyczajniej w świecie o niewinne odprężenie się.

Jednak czy to zgodność z rzeczywistością? W rzeczywistości większa część nowoczesnych rozrywek utraciła wszelkie dawniejsze wartości etyczne z powodu trzech rzeczy: nielegalnych używek, barbarzyńskiej przemocy i ujawniania scen erotycznych.

Potrzeby człowieka są najróżniejsze, a wynika to przede wszystkim z różnorodności ludzi na globie, bowiem każdy z nas jest inny i każdy przez to zajmuje się innymi kwestiami oraz inne rzeczy go interesują. Czy to potrzeby inspirowane przez geny czy to wymogi wynikające po prostu z prywatnych predyspozycji – nie istotne.

Znaczący jest fakt, że są pewne potrzeby, które człowiek spełniać musi oraz jakie są specyficzne dla każdego z nas, mimo różnorodności i są takie potrzeby, które pojawiają się u jednych ludzi, natomiast u drugich ich w ogóle nie ma. Tak lub inaczej, nawet potrzeby następujące u wszelkich są niemniej jednak spełniane w rozmaity sposób.