Strona główna Rodzina Jak dobrze wybrać ubranka dla niemowląt?

Jak dobrze wybrać ubranka dla niemowląt?

280
PODZIEL SIĘ

W czasie przygotowywanie pierwszej wyprawki dla dziecka, wiele matek staje przed nie lada wyzwaniem. Często w szale zakupów i kolorowych gadgetów kupuje się bezmyślnie ogromne ilości rzeczy. Jest to oczywiście oznaka szczęścia związanego z pierwszym dzieckiem, jednak nie należy popadać w zakupowy obłęd.

Jaki rozmiar będzie właściwy?

Do ostatniej chwili rodzice zostają w niepewności, jakie rozmiary będzie miało dziecko. Dlatego większość z nich kupuje część wyprawki w małych rozmiarach, a część w nieco większych. W Internecie można natknąć się na opinie matek, które sugerują, że należy kierować się swoimi rozmiarami bądź partnera z czasu narodzin. To ma w pewnym stopniu pozwolić na teoretyczne oszacowanie wymiarówki niemowlaka. Pomocne często są również badania USG. Nie są one jednak wykonywane w ostatnich chwilach ciąży, więc pewność takich wymiarów nie jest 100-procentowa.

Dopasowane czy bardziej luźne?

Odwiecznym pytaniem mam jest to, czy kupione ubranko nie będzie za ciasne dla dziecka. Mimo tego, iż rozmiar może być właściwy to kobietom towarzyszą obawy, ażeby nie zrobić dziecku krzywdy przy ich nakładaniu bądź ściąganiu. W czasie oswajania się z dzieckiem mamy boją się bardziej gwałtownych ruchów. Unikają także zakładania ciuszków, które przy otworze na główkę nie mają guzików lub zatrzasków. Dlatego najlepiej jest kupić ciuszki zaopatrzone w guziki.

Sklep z ubrankami dla dzieci http://ubierzdziecko.pl/ mogą Państwo znaleźć m.in. ubranka dla niemowląt, zabawki z nowoczesnymi rozwiązaniami i wiele innych

Grubość tkaniny

Ma na to przede wszystkim pora urodzenia dziecka. Dobór tkaniny jest ściśle związany z okresem temperatury panującej na zewnątrz. Kobiety mające swój termin porodu na pory wiosenne i letnie na pewno nieco zaoszczędzą. Nie będą musiały bowiem kupować grubych zimowych kombinezonów, szalików i innych akcesoriów zimowych.

W okresie letnim i wiosennym warto zaopatrzyć się w body z krótkim lub długim rękawem oraz inne cieńsze ubrania. Mamy czasem decydują się na zakup ciuszków dla dziecka ze sklepów z używana odzieżą. Jest to jednak kwestia dyskusyjna. Kobiety spierają się ze sobą na temat tego, że nie jest to zbyt higieniczne dla małego niemowlaka. Decydując się na zakup ubranek nowych, tych z sieciówek  lub innych sklepów z odzieżą dla małych dzieci, przyszłe mamy i tak decydują się na zdezynfekowanie wszystkich rzeczy i ich uprzednie upranie.

Podobne kroki podejmuje się oczywiście w przypadku ubranek używanych. Dlatego każdej matce powinno się pozwolić na ubieranie dziecka według własnych przekonań, jednocześnie nie narażając jej na przykre i dwuznaczne komentarze.

W szale pierwszych dziecięcych zakupów przede wszystkim nie należy popadać w skrajności i kupować każdej rzeczy, która rzeczywiście spodoba się przyszłej mamie. Nie należy również kupować wszystkiego za jednym razem. W czasie kolejnej wizyty w galerii handlowej lub jako reklama w Internecie w ręce wpadną na pewno kolejne skarpetki czy czapeczki, których w szufladzie leży już pięć.

Nawet jeżeli dziecko według lekarze będzie malutkie, powinno kupować się ubranka nie na te najmniejsze rozmiary. Lepiej zainwestować w coś większego od numerów 62 lub 68. Kolejne rzeczy i etapy w przygotowaniach to okres niezwykłej radości dla kobiety spodziewającej się dziecka. Im bliżej terminu, tym większe obawy, że czegoś się zapomniało. Należy być jednak dobrej myśli, w końcu to równie piękny czas co ten po urodzeniu bobasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here