Strona główna Turystyka Nadzwyczajne skarbce południowoamerykańskie – Peru i Urugwaj

Nadzwyczajne skarbce południowoamerykańskie – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa wielu turystów zachwycała swoim orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie należały jednak do najbezpieczniejszych. Zmniejszenie przestępczości uczyniło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tu znaleźć wolno zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, ładne, tropikalne plaże oraz dżungle. Dzisiejsze miasta proponują perfekcyjne noclegi oraz dużo atrakcyjnych rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o kapitalnych atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Rozpiętość krajobrazów jest niezwykłą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie wierzchołki, po czym udać się na plaże. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, ale w nocy temperatura jest na minusie. Ulewne, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Jednak taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie nigdy nie pada. To samo tyczy się innych większych miast.
Ameryka Południowa długo musiała nagabywać wędrowców do odwiedzenia swoich państw.

Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała apatycznej zmianie. Wyjazdy do orientalnych krajów stały się nawet atrakcyjne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały miłośników kultury.
Urugwaj słynie z fenomenalnych noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. wskutek tego także kraj ten charakteryzuje się najmniejsza przestępczością pośród krajów latynoskich tego lądu. Stolica kraju, Montevideo słynie z błyskotliwego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są w wielu przypadkach zaskoczeni tak gigantycznym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w następstwie tego perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam wolno zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Wybitnie wziętym sportem jest piłka nożna.