Strona główna Bez kategorii Nagrzewanie – zaawansowane, nowoczesne oraz ekologiczne

Nagrzewanie – zaawansowane, nowoczesne oraz ekologiczne

235
PODZIEL SIĘ
Planując swój wymarzony dom, od razu należałoby zastanowić się, jaki zastosujemy w nim system nagrzewania. Zależnie od wyboru bo systemu ogrzewania od razu na etapie budowy będzie potrzebne zastosowanie pewnych rozwiązań technicznych, uwzględniających sprawy ogrzewania. W tej chwili jest dużo typów systemów grzewczych, zaczynając od standardowych, inaczej wstawienia pieca grzewczego na węgiel lub drewno, przez ogrzewanie gazowe, elektryczne czy na olej opałowy.
Każde z tych rozstrzygnięć ma własne mocne oraz słabe strony, właśnie dlatego należy wybrać system perfekcyjny dla konkretnego przypadku.
Czasami uwarunkowania dyktują miarodajne rozwiązania, na przykład ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy konstruowany dom będzie znajdował się w terenie otoczonym programem środowiskowym, zezwalającym jedynie na zastosowanie takiego systemu ocieplania, które będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości działki budowlanej sieci instalacji gazowej spowoduje eliminacje, już na starcie, myśli o ocieplaniu gazowym domu, które jest praktyczne, relatywnie niedroga jest infrastruktura niezbędna do tego typu ogrzewania i jest to system dosyć wartościowy cenowo.
Ekologia i ogrzewanie
Ostatnio coraz bardziej legendarne staje się nagrzewanie domu za pomocą wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Do w najwyższym stopniu znanych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła i przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne umieszczane są czy też na dachu obiektu, lub też obok niego, na specjalnych podstawach. Niemniej jednak to źródło ogrzewania może służyć tylko jako uzupełniające źródło ciepła, głównie w miesiącach wiosennych oraz letnich, kiedy tak właściwie jest największe nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to przyciągające rozwiązanie, niemniej jednak relatywnie drogie. Jest to popłatna forma ocieplania domu, jeżeli jest on relatywnie znaczny – nie opłaci się tego typu inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Przeznaczenie przydomowej elektrowni wiatrowej to interesujące rozwiązanie, taka inwestycja ma prawo przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej zarówno do ogrzewania obiektu, jak także oraz do celów bieżących potrzeb.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here