Strona główna Turystyka Niezwykły odpoczynek we Włoszech czy w Chorwacji?

Niezwykły odpoczynek we Włoszech czy w Chorwacji?

Współczesna turystyka oferuje nam wiele możliwości. Podróże po odległych zakątkach świata stają się coraz to powszedniejsze. W szeregu przypadków zapominamy jakie piękne miejsca znajdują się na rodzimym kontynencie. Na pewno zaskakująco pięknym europejskim krajem jest Chorwacja. Łagodny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii brzegowej to nieliczne atrakcje tego imponującego miejsca. Widok na czyste, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce i miasta zbudowane na wzór wenecki robią niesamowite wrażenie.

W kuchni dominują lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Dzisiejsze miasta mają wspaniale rozbudowane noclegi, restauracje oraz nocne rozrywki.

To naturalnie dzięki temu Chorwacja jest w wielu przypadkach odwiedzana przez wędrowców z całego świata. Klimat w tym państwie jest niezmiernie zróżnicowany. W lecie i w zimie klimat jest ogromnie łagodny. zachwycające warunki powodowe przyciągają tutaj rzeszę wędrowców. Chorwacja może być świetnym pomysłem na rodzinną, niezapomnianą wycieczkę oraz niezwykłą przygodę.

Któż z nas nie kojarzy Włoch? Eleganckie, kulturalne państwo o cudownym klimacie od wieków animowało malarzy oraz poetów. Dziś legendarne miasta takie jak Wenecja, Florencja lub Neapol stały się powszechnymi stolicami mody i stylu. Wspaniała baza hotelowa, noclegi, kluby i puby, a w głównej mierze włoskie restauracje są wspaniałymi atrakcjami tego państwa. Będąc tam każdy czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy. W pokaźniejszych miastach niezmiernie w wielu przypadkach organizowane są festiwale kulturalne.

Na pewno nie wolno się tam nudzić. Od zawsze miasto to przyciągało w szczególności perfekcyjnym klimatem. Temperatury latem są o wiele łagodniejsze na północy aniżeli na południu. Północ jest obszarem o dużej wilgotności. Włochy cieszą się cudowną pogodą cały rok, jednakże najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień oraz czerwiec.