Strona główna Ogólna Ocieplanie – pionierskie, nowoczesne oraz przyjazne środowisku

Ocieplanie – pionierskie, nowoczesne oraz przyjazne środowisku

94
PODZIEL SIĘ

Projektując swój wyśniony lokal mieszkalny, od razu warto zastanowić się, który zastosujemy w nim system nagrzewania. Zależnie od wyboru bo systemu ogrzewania od razu na etapie budowy będzie potrzebne zastosowanie pewnych rozwiązań technicznych, uwzględniających sprawy ogrzewania. Teraz jest wiele typów systemów grzewczych, zaczynając od sztampowych, inaczej wstawienia pieca grzewczego na węgiel lub drewno, poprzez ogrzewanie gazowe, elektryczne lub na olej opałowy. Każde z tych rozwiązań ma własne mocne i słabe strony, wskutek tego trzeba wybrać system optymalny dla konkretnego wypadku.

Czasami uwarunkowania dyktują pewne rozwiązania, na przykład ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy wznoszony dom będzie znajdował się w terenie otoczonym programem środowiskowym, pozwalającym tylko na zastosowanie takiego systemu ocieplania, które jest pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej sprawi eliminacje, już na starcie, myśli o ogrzewaniu gazowym domu, które jest praktyczne, relatywnie tania jest infrastruktura niezbędna do tego typu ogrzewania i jest to system dość korzystny cenowo.

W ostatnim czasie coraz to bardziej popularne staje się nagrzewanie domu za pomocą dyspozycji odnawialnych źródeł energii. Do w największym stopniu popularnych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła oraz przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne lokowane są albo na dachu obiektu, czy też także obok niego, na specjalnych podstawach. Mimo to to źródło ogrzewania może służyć wyłącznie jako uzupełniające źródło ciepła, głównie w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy jest najogromniejsze nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to interesujące rozwiązanie, niemniej jednak relatywnie drogie. Jest to dochodowa forma ocieplania domu, jeżeli jest on relatywnie wielki – nie opłaci się tego typu inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Przeznaczenie przydomowej elektrowni wiatrowej to ciekawe rozwiązanie, taka inwestycja ma prawo przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej zarówno do ogrzewania obiektu, jak też i do celów bieżących potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here