Strona główna Turystyka Porywające podróże po krajach południowej Ameryki

Porywające podróże po krajach południowej Ameryki

Opowiadając o państwach Ameryki Południowej grzechem byłoby nie wspomnieć o Brazylii. Z wielu krajów tego rejonu, to właśnie tam turystyka rozwinęła się najporządniej. Wyjazdy w te położenia są pełne oszałamiających przygód. To kraj z doskonałymi, tropikalnymi plażami, Jej zielone lasy nazwane są płucami całego globu, a nowoczesne miasta oddają luksus bogatych mieszkańców. Brazylijczycy kochają karnawałowy taniec i piłkę nożną.

Współczesne miasta proponują olśniewające noclegi, kluby i puby. Brazylijczycy są tak zróżnicowani jak krajobraz kraju. Zamieszkuje tutaj dużo grup narodowych.
Edenem dla przyrodników stają się bagniska Pantanal, liczne kaniony oraz groty. W kraju przeważa klimat wilgotny oraz suchy. Przybrzeżne części kraju są gorące, północne oraz górskie okresami mogą być chłodne. Pory mokre wstępują od stycznia do kwietnia. W tym czasie jesteśmy w stanie wiec unikać podróży do tego miejsca. Jadąc do Brazylii należałoby zaopatrzyć się w okulary słoneczne, ostre słońce może oślepiać. Ciepłą odzież należy zabierać ze sobą w okresie zimowym, który trwa od czerwca do sierpnia.

Państwa południowoamerykańskie dopiero od niedawna zostały spostrzegane jako obiekty gdzie rozwija się turystyka. tak rzeczywiście musiały przekonać do siebie gości, że podróże do Ameryki Południowej mogą być olśniewające i bezpieczne. Jednym z bardziej specyficznych tamtejszych krajów jest Chile. Jego podłużny, geograficzny kształt od zawsze nas zachwycał. Miejsca tam występujące są nieszablonowe. Wzdłuż kraju rozciąga się idealne pasmo Andów, które praktycznie cały czas mamy w zasięgu wzroku.

Chile jest krajem, w którym znajdują się idealne warunki do uprawiania sportów. Na północy narty oraz trekking, w środkowej części jazda konna, a na południu spływy kajakowe oraz sporty ekstremalne. Stolica kraju, Santiago, jest miastem bardzo nowoczesnym. Oferuje ono olśniewające miejsca gdzie można zakosztować orientalnej kuchni, nowoczesne noclegi i kluby oraz dyskoteki. Miłośnicy kultury mogą odwiedzać liczne miejskie muzea. Na pewno podróż w takie miejsce ma prawo być pasjonującym przeżyciem i niezwykłą przygodą.