Strona główna Technologia Profil technologii

Profil technologii

339
PODZIEL SIĘ

Pewno co poniektórzy zadają sobie pytanie: czemu oryginalne technologie są aż tak potrzebne i z zapałem wykorzystywane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest istotą jaka została utworzona do tego, żeby się rozwijać. W momencie kiedy tak właściwie nikt nie inwestowałby w tego rodzaju przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i w dalszym ciągu żylibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem. Wszystkie innowacyjne technologie wywołują pewien krok na przód, w czas przyszły, a równocześnie powstanie czegoś absolutnie nowego.

Egzystujemy w czasach, kiedy na co dzień pojawiają się nowe techniki, nowe zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, poprawić jego jakość lub usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dojście do wszelkich zdobyczy techniki, ale jest jedna rzecz, o jakiej wiedzą oraz jakiej używają obecnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to globalna sieć, do jakiej prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w rzeczywistości powstała we Francji, gdzie sprzyjała jako wewnętrzna sieć do przekazywania wiadomości w pewnej firmie. Wynalazek ten był tak odpowiedni, że w ciągu paru lat opanował cały świat.

Internet jest kopalnią informacji – sprawdzonych lub też wątpliwych. Można tam odkryć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów lub konstruowania różnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają także ciągle nowatorskie portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi ochoczo dzielą się zdają sobie sprawę z tego oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on bezpłatny.

Z popularności Internetu korzystają też producenci i usługodawcy, oferujący tam swoje produkty. Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który jakkolwiek stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową erę wysyłają główną wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here