Strona główna Dom Szybkie sprzątanie – czym wyczyścić łazienkę?

Szybkie sprzątanie – czym wyczyścić łazienkę?

234
PODZIEL SIĘ

Łazienka jest dla wielu najtrudniejszym miejscem do sprzątania w całym domu. Istnieje wiele środków, które ułatwiają i oszczędzają czas. Wystarczy zastosować odpowiednie preparaty, aby łazienka lśniła czystością bez większego wysiłku i bez szorowania.

Od czego zacząć sprzątanie w toalecie? W pierwszej kolejności należy pozbyć się wszystkich produktów, których nie używamy, np. pusta butelka po szamponie, lub też takie kosmetyki których są przeterminowane. Następnie należy zebrać wszystkie wolno stojące kosmetyki do pudełka, tak, aby nic nie stało na wierzchu. Wynieść należy również wszelkie ręczniki, ubrania i chodniczki. Przestrzeń łazienki musi być wysprzątania, a wszelkie powierzchnie łatwo dostępne.

Impregnaty do czyszczenia

Kabinę prysznicową łatwo można wyczyścić specjalnymi preparatami dedykowanymi tym problematycznym powierzchniom. Sprawiają one, że woda spływa po kabinie jak po kaczce. Czyszczą zacieki z wody i skutecznie usuwają osady z mydła. Aby zachować olśniewający efekt kabiny na dłużej, można stosować niektóre środki zapobiegawczo, nanosząc je na wyczyszczoną powierzchnię. Dodatkowo preparaty takie można stosować również do czyszczenia wanny, umywalki czy płytek.

Wejdź na stronę generalfresh.pl i wybierz środki czystości dla Twojego domu

http://generalfresh.pl/

Do czyszczenia powierzchni ceramicznych i PCV świetnie sprawdzi się mleczko. Usuwa uporczywe plamy, klej, brud i nawet naloty tłuszczu. Pozostawia delikatny, cytrynowy zapach, a co najważniejsze, nie rysuje powierzchni. Mleczko jest wygodne w użyciu, ze względu na dozownik i wygodę w użyciu, ale również przez to, ze nie pozostawia zacieków ani nalotów.

Pomoc w sprayu

Obecnie dostępnych jest wiele preparatów w sprayu, które znacząco ułatwiają sprzątanie, a przy tym są wygodne w użyciu. Odkamieniacz w sprayu oprócz tego, że szybko  i skutecznie usuwa nawet największe zacieki, nie wymaga przy tym szorowania. Po rozpyleniu przybiera formę aktywnej piany, dzięki czemu może być używany w małych pomieszczeniach, ponieważ jego zapach nie jest drażniący.

Wannę i inne powierzchni ceramiczne szybko wyczyścimy wybielaczem w sprayu. Łatwa formuła z dodatkiem wybielacza pozostawia higieniczną czystość i gwarantuje swobodne użytkowanie, ponieważ nie ma konieczności samodzielnego dozowania odpowiedniej dawki płynu.

Wygodne dodatki

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są tabletki do muszli klozetowych, wystarczy wrzucić je do środka. Spełniają wiele funkcji: zabijają bakterie, usuwają kamień, czyszczą i przede wszystkim dezynfekują muszle.

Chusteczki czyszczące do łazienki nadają się do czyszczenia wanny, umywalek i prysznica. Pozostawiają czyszczone powierzchni lśniące i błyszczące a dodatkowo pozostawiają świeży zapach. Chusteczki są nasączone substancją aktywną, która jest nieszkodliwa dla dłoni, a wręcz pielęgnuje je chroniąc przed bakteriami.

Współcześnie każdemu z nas zależy na czasie. Sprzątanie jest czynnością, która wymaga poświęcenia czasu i energii. Na szczęście w dobie nowoczesności dzisiejsza cywilizacja znalazła wiele sposobów na to jak zaoszczędzić ten czas podczas sprzątania. Jak okazuje się można posprzątać ją bardzo szybko i zaoszczędzić sporo czasu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here