Strona główna Turystyka Turystyka w baśniowych krajach południowej Ameryki

Turystyka w baśniowych krajach południowej Ameryki

Kraje południowoamerykańskie pozostały dostrzeżone jako obiekty krajoznawcze dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie w żadnym wypadku się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ wielkiej poprawie. Obywatele zaczęli coraz częściej odwiedzać te miejsca. Podróże w tamte rejony stały się pasjonującą przygodą.

Współczesna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. Właśnie dlatego również większość z nas nie umie już zachwycać się legendarnymi turystycznie krajami. Ludzie odwiedzają coraz nowsze miejsca chcąc je gruntownie poznać. Niesłychanie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Ciekawym krajem jest na pewno Argentyna. Jest państwem nadzwyczaj urokliwych krajobrazów i wielu kontrastów. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii są w stanie okazać się perfekcyjnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie gęstej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to wyłącznie co poniektóre atrakcje tego regionu.

W centrum tej cudownej nie odkrytej przyrody znajduje się dzisiejsza stolica kraju Buenos Aires. Współczesne miasto oferuje kapitalną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby i centra handlowe. Również miłośnicy miejskiego życia jak oraz dziewiczej przyrody odnajdą coś słusznego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej oraz paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia oraz chcą bez ustanku się rozwijać. Mają oni trzy wielkie miłości: idealna kuchnia, zabawa i oczywiście piłka nożna.

Jednym z kolejnych wartych uwagi krajów Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał własną niezawisłość w 1825 roku. Jakim sposobem każdy kraj tego kontynentu, też Boliwia cechuje się wielkim zróżnicowaniem. Miasta turystyczne są bardzo dobrze rozwinięte, występuje ekskluzywna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Jednakże jeśli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas nadzwyczaj długa droga autokarem bądź jeepem. Infrastruktura boliwijska potrzebuje na pewno modernizacji. W trakcie takich wypraw można nacieszyć oczy wspaniałymi krajobrazami. Boliwia jest państwem wiernym własnej rodzimej kulturze. Około dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko wolno obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.