Strona główna Rozrywka Uwodzenie współczesnych kobiet – obalanie mitów

Uwodzenie współczesnych kobiet – obalanie mitów

Współcześni mężczyźni nie mają łatwego zadania. Wymagania kobiet wobec nich rosną, a tradycyjny wizerunek księcia z bajki wydaje się nie sprawdzać. Kobiety nie chcą być dłużej kopciuszkami, które czekają na tego jedynego. Deklarują otwarcie swoją siłę i niezależność, sprowadzając mężczyznę do roli dodatku do kariery czy życia towarzyskiego. Istnieją jednak sposoby, by zaintrygować i ostatecznie zdobyć nawet te najbardziej niezależne.

Książęta wyszli z mody?

Nadal istnieją kobiety, dla których bogactwo potencjalnego partnera to główne, a nawet jedyne kryterium wyboru. W ich przypadku wystarczy drogie ubranie, wart kilka tysięcy zegarek i luksusowy samochód, by kobieta taka zgodziła się na kolację ze śniadaniem. Wyzwaniem staje się dopiero dziewczyna niezależna finansowo, ignorująca markowe rzeczy. Epatowanie bogactwem jedynie ją zniechęci, co nie oznacza, że umawiając się na spotkanie należy od razu zaproponować podział kosztów za kolację. Zasada jest uniwersalna: z propozycją opłacenia rachunku wychodzi zapraszający. I to należy jednak zrobić w sposób umiejętny. Stwierdzenie „stać mnie” będzie nie na miejscu. W zupełności wystarczy informacja, że skoro się zaprosiło, chce się również zapłacić. Można nawet dodać, że ceni się wspólnie spędzony czas i samo to jest powodem chęci opłacenia rachunku.

Komplementy zawsze w cenie

Nie każdy potrafi przyjmować komplementy, ale to nie znaczy, że ich nie lubi. Każda kobieta natomiast chce usłyszeć, że jej starania przyniosły oczekiwany efekt. Na pierwszym spotkaniu lepiej zrezygnować ze zwrotów odwołujących się do seksualności, a skoncentrować się na ogólnym komplemencie dotyczącym jej urody czy stroju. Nawet jeśli wygląda jakby wybrała się jedynie na wyjście z przyjaciółmi, najprawdopodobniej spędziła sporo czasu przed lustrem, usiłując nadać sobie zadowalający naturalny wygląd.

Z komplementami również należy być ostrożnym. Źle wymierzony zabrzmi jak kpina, a nie pochwała. To pierwsze zaś może bardzo szybko zakończyć spotkanie.

Czym jest uwodzenie z klasą? Dowiesz się tego dzięki stronie uwodzenie.org

Feministka kontra dżentelmen

Wiele kobiet deklaruje swoją niezależność i chęć traktowania na równi z mężczyznami. Nie każdy jednak wie, że ta równość nie musi obejmować wszystkich aspektów. Drobne gesty, jak np. otwarcie przed nią drzwi czy przepuszczenie jej w progu, nie wspominając nawet o niesieniu ciężkich rzeczy, to najlepszy sposób na uwiedzenie kobiety. To równocześnie jeden z powodów, dla którego młode dziewczyny umawiają się ze starszymi mężczyznami.

Desperacja łatwo wyczuwalna

Spotkanie tej wymarzonej, idealnej kobiety wiąże się z dużą dawką emocjonalną. Trudno zapanować nad własnymi pragnieniami i desperacją słyszalną w głosie, gdy odmawia, tymczasem jest to jeden z głównych czynników odstraszających kobiety. Choć ta chce się czuć pożądana, na pewno nie w sposób desperacki, który wywołuje instynktowną chęć ucieczki, a nierzadko i niepokój. Gdy spotkanie zostanie odmówione, wystarczy zapytać o możliwość ponowienia. Chęć ustalenia nowego terminu spotkania będzie sygnałem owocności randki, podczas gdy unik najprawdopodobniej będzie oznaczał zupełną rezygnację z kontynuowania znajomości.

Pan i władca

Grey i jego naśladowcy wykreowali określony typ mężczyzny, którego pożądają kobiety. Nie oznacza to konieczności zamiany każdego w dominanta, ale zdradza problem, z którym borykają się kobiety. Te zaś chcą nie tyle pana i władcę, co kogoś na kim mogą polegać. Kto poradzi sobie w kryzysowej sytuacji i na czyichś barkach spocznie większość niechcianych zagadnień, np. finansowych. Wystarczy udowodnić, że w sposób asertywny, ale uprzejmy poradziło sobie ze źle wydaną potrawą czy źle wypełnionym w formularzy banku.

Współczesne kobiety stworzyły wokół siebie mit, zupełnie jakby brak pragnienia niezależność był jej niegodny.